Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Ραφταναίοι - Μουσιωτίτσα (0-1) φωτορεπορτάζ

Το Σάββατο στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας φιλοξενήθηκε από την ομάδα των Ραφταναίων την οποία και κέρδισε με 0-1.

Ο Κένταυρος ξεκίνησε τον αγώνα με τις γνώστες απουσίες κέντρου οι οποίες και φανήκανε για άλλη μια φορά.

Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να είχε πετύχει τέρμα αλλά οι ευκαιρίες δεν καρποφόρησαν.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι δύο ομάδες ξεκινήσανε μουδιασμένα. Παρόλα αυτά σε μια επίθεση ο Κένταυρος κέρδισε πέναλτι

το οποίο όμως πέρασε ανεκμετάλευτο...

Οι φιλοξενούμενοι είχανε και άλλη μια καλή ευκαιρία....

Οι γηπεδούχοι παρόλα αυτά θα μπορούσανε να είχανε ανοίξει το σκορ αλλά το πλασέ πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια....

Στην αμέσως επόμενη επίθεση ο Κένταυρος κέρδισε δεύτερο πέναλτι με το οποίο άνοιξε και το σκορ και παρέμεινε το ίδιο μέχρι το τέλος του αγώνα.

Η διαιτησία χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες με σωστές αποφάσεις. Ακολουθούν περισσότερες φωτογραφίες από τον αγώνα:

Εικόνες από την ανάπαυλα του αγώνα όπου κάποιοι βρήκανε ευκαιρία να δείξουνε τις ποδοσφαιρικές τους αρετές! (παγκίτες, φωτογράφοι,γιατρός αγώνα) και φωτογραφία από δύο πρώην ποδοσφαιριστές της ομάδας.